V pondělí 7.8. budou zahájeny práce na opravě silnice I/34 v rámci akce I/34 Lásenice – Horní Žďár.

Jedná se o stavební úpravy zhruba 3,3 kilometrů vozovky mezi obcemi Lásenice a Horní Žďár na celkem čtyřech úsecích. Část trasy pak také vede obcí Horní Žďár. Vynechány byly úseky s novým krytem vozovky, kde už byly opravy v minulých letech prováděny.

Během stavebních prací bude provedena výměna asfaltového souvrství vozovky, oprava propustků nebo například autobusových sjezdů na území Horního Žďáru. V nezbytném rozsahu pak dojde k opravě povrchu na stávajících sjezdech a křižovatkách. Nový kryt vozovky zajistí řádné odvodnění povrchu silnice I/34 a tím i zvýšení bezpečnosti a plynulosti provozu silničních vozidel.

Stavba je rozdělena na dvě etapy, během kterých dojde k úplné uzavírce silnice I/34. Vozidla nad 7,5t budou muset využívat objízdné trasy po silnicích I/23, D3 a I/24. Vozidla do 7,5t pak mohou využít objízdné trasy po silnicích II/149 a II/128 (viz příloha „DIO uzavírka I-34“).

  1. ETAPA: od 7. 8. do 3. 9. 2023 bude silnice uzavřena v úseku od místa cca 200 m za odbočkou na Dolní Žďár a Malíkov nad Nežárkou až na konec obce Horní Žďár
  2. ETAPA: od 4.9. do 31.10. 2023 bude silnice uzavřena od výjezdu z Lásenice až k odbočce na Dolní Žďár a Malíkov nad Nežárkou

Schéma dopravně inženýrských opatření ke stažení ZDE.

 

Stavební úpravy na vozovce bude pro Ředitelství silnic a dálnic provádět společnost Metrostav Infrastructure a. s. za cenu 48 mil. Kč bez DPH.

 

Print Friendly, PDF & Email