Další z letošních plánovaných akcí na silnicích I. třídy začne už příští týden, a to 27. 7. na silnici I/4, kde bude zahájena oprava téměř tří kilometrů hlavního tahu v rámci stavby Solná Lhota – Korkusova Huť.
Úsek ve směru ke státní hranici ve Strážném nedaleko Vimperku už vykazuje řadu závad, které je potřeba odstranit. Tento téměř tříkilometrový úsek tak bude dalším v řadě úseků silnice I/4, který projde opravou.
Během následujících 80 dní bude mezi Solnou Lhotou a Korkusovou Hutí obnoven povrch vozovky a opravena případná poškození nacházející se pod ním. Vzhledem ke svému směrovému vedení navíc vozovka na řadě míst nedosahuje šířky alespoň sedmi metrů. Tam, kde tomu tak není, bude během rekonstrukce rozšířena na tuto šířku.
V době rekonstrukce bude nutné provoz na silnici I/4 omezit. Nákladní doprava nad 12 tun a dálková autobusová doprava bude odkloněna na objízdnou trasu. Ostatní doprava do 12 tun a veřejná linková autobusová doprava bude řešeným úsekem projíždět kyvadlově.
Pro Ředitelství silnic a dálnic provede stavební úpravy společnost STRABAG SIS a.s. za cenu 48,7 mil. Kč bez DPH.








