Od první poloviny září probíhaly v okolí komunikace I/34 v Jindřichově Hradci u Jiráskova předměstí přípravné práce na opravu mostu ev. č. 34-012.2, které dopravu výrazně neomezovaly.

Nyní (nejpozději 4.10.) se práce přesunou na hlavní komunikaci a silnice I/34 bude po dobu provádění opravy v tomto úseku zcela uzavřena. Dopravní omezení by nicméně neměla působit výraznější komplikace v provozu. Objízdné trasy budou vedeny přes kruhové objezdy na I/34 na příjezdu do Jindřichova Hradce u Penny marketu a dále přes kruhové objezdy na Jiráskově předměstí.

Důvodem pro opravu řešeného mostu jsou závady, které most vykazuje a které potřebují být odstraněny jako například zatékání do rámů mostu a narušený izolační systém mostu. Během opravy tak bude provedena kompletní výměna mostního svršku včetně izolace. Dále pak dojde k výměně mostního vybavení a obnově vodorovného dopravního značení.

Pro Ředitelství silnic a dálnic provádí stavební úpravy společnost Metrostav Infrastructure a.s. za cenu 8,7 mil. Kč bez DPH. Práce jsou na místě plánovány do konce letošního roku.

Print Friendly, PDF & Email