K už platným omezením způsobeným výstavbou nové okružní křižovatky na silnici I/20 ve Lnářích nyní přibylo další omezení provozu. Tentokrát jde o omezení pouze o několik set metrů dál od místa první stavby.

Důvodem jsou stavební práce na rozšíření komunikace I/20 v rámci akce I/20 Lnáře, rozšíření u č.p. 2 a 3. V následujících měsících budou na zhruba 150 metrech silnice u Podhájského rybníka probíhat stavební úpravy jak na komunikaci, tak na přilehlém chodníku. Z důvodu nevyhovující stávající šířky chodníku je navržen odsun silnice I/20 od zástavby a rozšíření chodníku na 1,75 metru v nejužším úseku podél budov č.p. 2 a 3 a v navazujících úsecích v šířce minimálně 2 metry.

Výstavba probíhá po polovinách za částečné uzavírky hlavního tahu. Původní omezení způsobené stavbou okružní křižovatky se tak pouze o několik set metrů rozšířilo a i nadále je ve Lnářích provoz veden jedním pruhem kyvadlově.

Pro Ředitelství silnic a dálnic provádí stavební úpravy společnost SWIETELSKY stavební s. r. o. za cenu 5,9 mil. Kč bez DPH.

 

Print Friendly, PDF & Email