Na silnici I/21 ve Staré Vodě od března 2021 pracujeme na dvou úsecích, které stihneme opravit do poloviny listopadu. V prvním úseku působí společnost Swietelsky, která zde položila asfaltové směsi na chodníky a aktuálně dávají probarvenou hmatnou dlažbu v místech pro přecházení a ve sjezdech. Dále probíhají terénní úpravy a ohumusování zelených ploch. Zároveň se chystáme na zadláždění propustků a montáž oplocení opěrné zdi. Hotové je veřejné osvětlení a vodorovné dopravní značení v plastu.

Zhotovitelem druhého úseku stavby je společnost Algon, která připravuje chodníky na pokládku asfaltových směsí, chystá se na zřízení nových propustků na sjezdech k jednotlivým nemovitostem, zadláždění čel propustků, terénní úpravy, ale i zřízení svodidel. V obou úsecích probíhají přípravné práce pro instalaci svislého dopravního značení.

Oprava povrchu vozovky o celkové délce 1900 metrů bude stát téměř 44 mil. Kč bez DPH. Rekonstrukci realizujeme společně s obcí Stará Voda, která na stavbu přispěla z vlastního rozpočtu asi 15 miliony Kč, z čehož třetinu pokryje příspěvek ze SFDI. Díky této opravě vznikne nejen nová komunikace, ale i přechod pro chodce, který přes tuto frekventovanou komunikaci dosud žádný nebyl. Také dojde k vybudování části chodníků, díky nimž se obyvatelé už nebudou muset pohybovat přímo na vozovce. Řidiči zde projedou obousměrně se sníženou rychlostí na 30 km/h.

Print Friendly, PDF & Email