Na silnici I/17 od Hrochova Týnce na Vysoké Mýto probíhá mimo rekonstrukce vozovky i stavba okružní křižovatky – přivaděče budoucího úseku dálnice D35 Časy – Ostrov.

Na komunikaci I/17 v úseku Ostrov – Vysoké Mýto dojde k celkové obnově, zkapacitnění a hlavně k vytvoření bezpečnostních opatření. Bezpečnostními opatřeními v obci Ostrov a v obci Stradouň je myšleno především zhotovení bezpečnostních ostrůvků, přechodů a světelné signalizace tak, abychom maximálně eliminovali veškeré negativní dopady spojené se zprovozněním úseku dálnice D35 Časy – Ostrov.

Komunikace I/17 je kompletně zrecyklovaná, tzn. že jsme zvýšili únosnost jejího podloží, došlo k výměně asfaltových vrstev, kompletní obnově dopravního značení, takže zde bude kompletně opravená silnice první třídy, která bude schopná odvést provoz dálnice z jejího sjezdu do Vysokého Mýta.

Začali jsme úseky v Ostrově a od Stradouně do Nové Vsi, ty by měly být dokončeny v půlce července. Nejsložitější stavební úpravy se konají v obci Stradouň, které jsou plánované do listopadu.

 

 

Print Friendly, PDF & Email