V pondělí 2.5. zahájíme stavbu „I/11 Suchý Vrch – Červená Voda, obnova živičného krytu“. Opravovat budeme 6,5 km dlouhý úsek silnice I/11 a přidružený prostor podél komunikace. Důvodem je značné opotřebení, ojediněle výtluky a ztráta makrotextury způsobené vystupujícím asfaltovým pojivem. Na vozovce se vyskytují trhliny, vyjeté koleje a ojediněle olamování rohů. I stávající propustky pod silnicí I/11 jsou z většiny zanesené, a proto musejí být pročištěny. U propustků pod hospodářskými sjezdy dojde k celkové výměně.

Práce jsou rozděleny do tří časových etap, z nichž vyplývají následující dopravní omezení:

Od 2.-.15. čeká řidiče částečná uzavírka, během níž zůstane obousměrný provoz zachován, pouze jízdní pruhy budou zúžené a rychlost snížená na 50 km/h.

Od 16.5. do 19.6. je v plánu úplná uzavírka komunikace. Objížďka pro automobily do 3,5 t povede přes Jablonné n. Orlicí ve směru na Žamberk, a poté po sil. II/312 ve směru na Králíky. Pro auta nad 3,5 t povede objížďka pře Žamberk, Vamberk, dále po sil. I/14 na Českou Třebovou, Lanškrouna směr Šumperk.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Poté od 20.6. do 17.7. budeme pokračovat pouze částečnou uzavírkou, obousměrný provoz ve zúžených pruzích s omezenou rychlostí.

Opravu, která je plánovaná do podzimu, bude realizovat firma Strabag za celkovou cenu 50,17 mil.

O průběhu stavby budeme průběžně informovat.

Print Friendly, PDF & Email