Na dnešek a zítřek platí pro Pardubický kraj výstraha ČHMÚ před silným větrem (místy až 70km/h) a v polohách nad 500 m před tvorbou sněhových jazyků. Na avízovaný nástup ochlazení jsme připraveni. Na 455 km komunikací máme k dispozici 26 sypačů, v 9 skladech máme naskladněno 9 000 t soli a 1 000 t inertního materiálu.

Pardubický kraj je rozdělen na 4 dispečinky – Pardubice, Chrudim, Svitavy Ústí nad Orlicí.

Udržujeme 455 km silnic I. třídy, které máme rozděleny do 22 okruhů přibližně v rozsahu 20-30 km. 3 okruhy v našem kraji vyžadují zvýšenou pozornost: I/34 Vendolí – místo, kde je intenzivní silný vítr a tvoří se sněhové jazyky, I/35 tunel Hřebeč – místo ke se mění počasí, tvoří se ledovky a I/11- I/43 Suchý Vrch-Červená voda-Králíky, kde je z důvodu ochrany spodních vod zakázán chemický posyp a sinice je ošetřována pluhováním a inertním posypem se zkrápěním.

 

Dále pak silnice I/37 Nasavrky (navazuje na Vysočinu) a silnice I/2 Pardubice – Přelouč, kde se poměrně často tvoří ledovka.

K zimní údržbě máme k dispozici 26 sypačů. V 9 skladech máme na začátku zimního období naskladněno 9 000 t posypové soli a 1 000 t inertního materiálu, z čehož k dnešnímu dni bylo spotřebováno cca 2 700 t soli a 200 t inertního posypu.

Listopad a prosinec byl v otázce spotřeby a najetých km velmi nadprůměrný, ale poměrně mírný leden výkony co do průměru vyrovnává.

Na příští týden již očekáváme změnu počasí, která by nám měla přinést nižší teploty, vlhkost a vydatné sněžení.

Print Friendly, PDF & Email