Už třetím měsícem pokračujeme u obce Choťánky na Nymbursku s celkovou opravou mostu s evidenčním číslem 32-001e na silnici I/32. Po dubnové demolici první poloviny mostu už byla nová konstrukce usazena, osazena dilatačními závěry a aktuálně probíhá armování přechodové desky.

S touto první půlkou mostu bychom chtěli být hotoví do konce července a pak na ni převést dopravu. Poté přijde na řadu druhá polovina mostu, který překlenuje významnou železniční trať Nymburk – Kolín a vedle toho také silnici III/32812 mezi obcemi Choťánky a Libice nad Cidlinou.

O celkové rekonstrukci mostu, který pochází z roku 1990 bylo rozhodnuto poté, co u něj diagnostika odhalila vážné vady. Kvůli špatné izolaci do konstrukce zatékala voda, docházelo ke korozi a nezbývalo, než přikročit k demolici a most postavit znovu. Životnost nové mostní konstrukce je odhadována na 100 let.

Doprava na mostu, který je součástí vytížené silnice I/32, je v tuto chvíli vedena kyvadlově, jedním jízdním pruhem po dosud neopravené polovině a řízena semafory. Maximální rychlost je zde snížena na 60 km/hod.

Práce na celkové rekonstrukci mostu 32-001e na silnici I/32 u Choťánek na Nymbursku máme naplánovány do konce letošního října, kdy bychom nový most chtěli uvést do úplného provozu. Zhotovitelem prací je společnost Chládek a Tintěra, Pardubice a.s., která se zavázala k opravě mostu za 79,89 mil. korun bez DPH.

Print Friendly, PDF & Email