Na dálnici D5 u Bavoryně na Berounsku je výměna protihlukové stěny v plném proudu. Práce už jsou z půlky hotové a druhá půlka nás teď čeká.

Předmětem prací je náhrada stávající protihlukové stěny na dálnici D5 v km 32,8 vpravo, směrem na Rozvadov, v celkové délce 742 m. Měníme nejen panely, ale rekonstruujeme i sokly, na kterých jsou usazeny. Naší snahou je tak obnovit celou protihlukovou stěnu, která je už na hranici své životnosti.

Postupně tedy vybouráváme železobetonové a dřevěné panely a měníme je za nové. Osazeny budou nové železobetonové soklové panely a nové hliníkové panely. Ocelové profily, takzvaná íčka, do kterých jsou panely usazeny, zbavujeme koroze a natíráme je.

Celková výška protihlukové stěny je 3,5 m, z toho půl metru tvoří železobetonový soklový panel a 3 metry pak hliníkový panel. Panely budou opatřeny antigraffiti nátěrem proti poškození vandaly. Součástí rekonstrukce je i oprava dřevěné palisády.

V místě prací je omezena doprava. Vedena je dvěma zúženými jízdnímu pruhy v každém směru a sníženou rychlostí na maximálně 80 km/h.

Zhotovitelem je sdružení společností Samson s.r.o. a Váhostav – SK a.s., které protihlukovou stěnu u Bavoryně na D5 rekonstruuje za smluvených 43,53 mil. korun bez DPH. Dokončení prací plánujeme v první polovině října letošního roku.

Print Friendly, PDF & Email