Dnes byla dokončena oprava mostu po dopravní nehodě na silnici I/3 u Olbramovic na Benešovsku. Práce skončily o celých 10 dní dříve, než se předpokládalo.

 

K dopravní nehodě došlo v lednu tohoto roku. Řidič nákladního vozidla měl špatně uložený bagr na valníku a nedostatečně odhadl výšku své soupravy. Když jel po silnici I/3 a snažil se podjet nadjezd u Olbramovic, zavadil ramenem bagru o nosnou konstrukci mostu a uvízl pod ním.

 

Práce spočívaly v opravě podhledu nosné konstrukce mostu, kde došlo k poškození tří nosníků. Doplněn byl chybějící beton v bodu střetu materiálem na bázi cementu. V místě s hloubkou poškození větší než 60 mm byla provedena síť chemicky vlepených kotevních prvků. Přerušená betonářská výztuž byla propojena příložkami svařením. Veškeré trhliny s tloušťkou nad 0,2 mm byly tlakově injektovány epoxidovou pryskyřicí. Místa s odštípnutým betonem byla vyplněna epoxidovým tmelem. Po provedení opravy byly plochy poškozeného nosníku opatřeny ochranným sjednocujícím nátěrem.

 

Oprava mostu probíhala za částečného omezení dopravy a původně byla naplánována na 20 dnů, do 11. listopadu. Díky příznivému počasí, nasazení pracovního týmu a zároveň ohleduplnosti motoristů se lhůtu pro provedení opravy podařilo zkrátit o polovinu a akci dokončit právě dnes. Na fotografie z průběhu opravy se můžete podívat v galerii níže.

 

Print Friendly, PDF & Email