Na dálnici D4 u Staré Huti na Dobříšsku vstoupila rekonstrukce dvou přilehlých mostů do další etapy. Tentokrát pracujeme na betonáži.

Jedná se o už druhým rokem zcela renovované mosty s evidenčními čísly 4-020..1 a 4-020..2 nad přepadem Huťského rybníka. Zatímco loni jsme úspěšně dokončili rekonstrukci levého mostu ve směru na Prahu, letos opravujeme přilehlý most v opačném směru, na Příbram.

V uplynulých dnech jsme pracovali na betonáži nosné konstrukce a římsy. Osazeny byly také dilatační závěry.

Stavbu si vyžádal špatný stav původních mostů vybudovaných v osmdesátých letech minulého století. Vlivem nefunkčního izolačního systému do jejich konstrukce zatékalo a ložiska tak podléhala korozi, obnaženy byly výztuže a diagnostikou byly zjištěny i další vady. Právě proto bylo rozhodnuto o demolici obou mostů a výstavbě nových.

Na D4 u Staré Huti mezi 29. a 28,5. km stále platí dopravní omezení. Veškerá doprava je vedena po loni postaveném novém mostě, a to v režimu 1+1, tedy jedním jízdním pruhem v každém směru, přičemž rychlost je v těchto místech snížena na maximálně 80 km/h.

Oba dálniční mosty staví společnost EDIKT a.s. za 69,7 mil. korun bez DPH. Předpokládaný termín jejich dokončení a uvedení do plného provozu je na přelomu září a října.

 

Print Friendly, PDF & Email