V uplynulých dnech jsme dokončili práce na protihlukové stěně na dálnici D5 u Bavoryně na Berounsku. Provoz na dálnici v místě výstavby už byl plně obnoven.

Naším cílem byla náhrada stávající protihlukové stěny na dálnici D5 od km 32,8 vpravo, směrem na Rozvadov, v celkové délce 742 m. Vyměnili jsme nejen panely, ale zrekonstruovali i sokly, na kterých jsou usazeny. Naší snahou tak bylo obnovit celou protihlukovou stěnu, která už byla na hranici své životnosti.

Postupně, během uplynulých pěti měsíců, jsme vybourali železobetonové a dřevěné panely a vyměnili je za nové. Jde o železobetonové soklové panely a nové hliníkové panely. Ocelové profily, takzvaná íčka, do kterých jsou usazeny, jsme ještě před tím zbavili koroze a opatřili novým nátěrem.

Celková výška protihlukové stěny je 3,5 m, z toho půl metru tvoří železobetonový soklový panel a 3 metry pak hliníkový panel. Panely jsou opatřeny antigraffiti nátěrem proti poškození vandaly. Součástí rekonstrukce, jejíž průběh dokumentují fotografie níže, byla i oprava dřevěné palisády.

Zhotovitelem je sdružení společností Samson s.r.o. a Váhostav – SK a.s., které protihlukovou stěnu u Bavoryně na D5 zrekonstruovalo za 43,53 mil. korun bez DPH.

Print Friendly, PDF & Email