Na komunikaci I/38H, v Havlíčkově ulici v Kolíně, aktuálně frézujeme starý povrch silnice do hloubky přibližně čtyř centimetrů. Tam, kde se objevují propady, či poruchy většího rázu, zajede fréza svými noži až do hloubky 10 centimetrů.

Jízdní pruh ve směru do centra Kolína je již hotový a je po něm tedy vedena doprava. Momentálně se pracuje ve vedlejším jízdním pruhu, kde nás po vyfrézování čeká výšková úprava uličních vpustí, tedy kanalizace, a poté budeme pokládat nový asfaltový koberec.

K opravě jsme přistoupili z důvodu špatného stavu komunikace. Ve vozovce se objevovaly trhliny, na některých místech byly ulámané krajnice a řidiče v Havlíčkově ulici trápily i nepříjemné vyjeté koleje. Cílem opravy je tedy uvést průtah Kolínem do bezvadného stavu.

I když pracujeme za plného provozu, v místě prací jsou dílčí dopravní omezení. Aktuálně je doprava vedena jednosměrně, po již opraveném jízdním pruhu směrem ven z města k nájezdu na silnici I/38. V opačném směru je třeba počítat s objízdnou trasou, která je řádně vyznačena.

Před námi je ještě nejdůležitější část, a to je oprava povrchu kruhového objezdu u SOŠ Podnikatelské, který svádí mimo jiné provoz k nádraží a frekvence aut je tady značná. Práce na něm plánujeme zahájit ke konci června, konkrétní termín bude ještě upřesněn. Projet celým nově opraveným průtahem Kolína bez omezení pak bude moci motoristická veřejnost už v první půlce července. Opravu provádí firma M-Silnice za 42 mil Kč bez DPH.

 

Print Friendly, PDF & Email