Už v pondělí 17. července zahajujeme rozsáhlou opravu dálnice D11 u Vrbové Lhoty mezi 26. a 36. kilometrem. Chystáme se kompletně vyměnit povrch komunikace, která je hlavní dopravní tepnou mezi Prahou a Hradcem Králové.

Jde o celkem deset kilometrů vozovky, která vykazuje vady. Původní cementobetonový kryt z doby výstavby dálnice D11 překrytý mikrokobercem je už na úplném konci své životnosti. Po téměř čtvrt století je postižený celoplošným rozpadem nebo korozí povrchu.

Starý cementobetonový povrch tedy odfrézujeme a vyměníme za asfaltobetonový, který je mnohem odolnější. Vedle toho budeme rovněž opravovat systém odvodnění a SOS hlásky. Kromě deseti kilometrů povrchu dálnice D11 mezi 26. a 36. kilometrem vyměníme povrch i na mimoúrovňové křižovatce u Vrbové Lhoty a na jejich větvích.

Práce započnou v krajní polovině pravého jízdního pásu ve směru na Hradec Králové a doprava bude místem stavby vedena v režimu 2+1/1 sníženou rychlostí na maximálně 80 km/h. Na 35 dní bude uzavřena odpočívka Vrbová Lhota vpravo. Uzavřen bude také EXIT 35 směrem na Hradec Králové, za který lze náhradou využít EXIT 39 Kluk a EXIT 25 Sadská, přes které povedou i vyznačené objízdné trasy.

Zhotovitelem je sdružení společností MI Roads a.s. a Doprastav a.s., které se zavázalo k provedení prací za 254 mil. korun bez DPH. Celková oprava deseti kilometrů dálnice D11 by měla trvat 65 dní s tím, že ke konci září bychom chtěli celý opravený úsek uvést do plného provozu.

Print Friendly, PDF & Email