Po třech měsících jsme dokončili celkovou rekonstrukci první, pravé poloviny mostu ev.č. 32-001e na silnici I/32 u Choťánek na Nymbursku a už v neděli 30. července na ni převedeme dopravu. Práce se teď soustředí na druhou, levou polovinu.

Na úplné rekonstrukci pracujeme už od dubna, kdy došlo k demolici první půlky mostu. Ten překlenuje významnou železniční trať Nymburk – Kolín a vedle toho také silnici III/32812 mezi obcemi Choťánky a Libice nad Cidlinou.

O celkové rekonstrukci mostu, který pochází z roku 1990 a po kterém denně projede na 5 tisíc vozidel bylo rozhodnuto poté, co u něj diagnostika odhalila vážné vady. Kvůli špatné izolaci do konstrukce zatékala voda, docházelo ke korozi a nezbývalo, než přikročit k demolici a most postavit celý znovu. Životnost nové mostní konstrukce je odhadována na 100 let.

Počínaje touto nedělí 30. července bude veškerý provoz převeden na již hotovou pravou polovinu mostu. Doprava bude nadále kyvadlově, řízena semafory.

Hned od pondělí 31. července začneme s postupnou demolicí levé části mostu. Nejprve odfrézujeme vozovku a pak konstrukci celou rozebereme a postavíme novou. S tím je spojená i plánovaná výluka na železniční trati Nymburk – Kolín, ke které dojde o víkendu 4. až 6. srpna, z pátku na sobotu a ze soboty na neděli, vždy v nočních hodinách. Ve stejné době bude i silnice III/32812 mezi obcemi Choťánky a Libice nad Cidlinou vedoucí pod mostem uzavřena.

Zhotovitelem je společnost Chládek a Tintěra, Pardubice a.s., která se zavázala k provedení prací za 79,89 mil. korun bez DPH. Předpokládané dokončení celkové rekonstrukce mostu 32-001e na silnici I/32 u Choťánek na Nymbursku předpokládáme do konce letošního října, kdy bychom stavbu chtěli uvést do úplného provozu.

Print Friendly, PDF & Email