Po nezbytných přípravách a úpravě dopravního značení začínáme na silnici I/32 u Choťánek na Nymbursku bourat druhou polovinu mostu ev. č. 32-001e. O tomto víkendu 4. až 6. srpna dojde v místě prací k omezení silniční i železniční dopravy.

O celkové rekonstrukci mostu, který pochází z roku 1990 a denně po něm projede na 5 tisíc vozidel bylo rozhodnuto poté, co u něj diagnostika odhalila vážné vady. Kvůli špatné izolaci do konstrukce zatékala voda, docházelo ke korozi a nezbývalo, než přikročit k demolici a most postavit celý znovu. Životnost nové mostní stavby je odhadována na 100 let.

Na úplné rekonstrukci pracujeme už od dubna a v minulém týdnu jsme dokončili výstavbu první poloviny mostu. Po ní je teď také vedena doprava a to kyvadlově, řízená semafory.

Aktuálně na místě probíhá postupné rozebírání levé poloviny mostu. S tím je spojená i plánovaná výluka na železniční trati Nymburk – Kolín, která pod ním vede. Dojde k ní tento víkend 4. až 6. srpna, z pátku na sobotu a ze soboty na neděli, vždy v nočních hodinách. Ve stejné době bude i silnice III/32812 mezi obcemi Choťánky a Libice nad Cidlinou pod mostem uzavřena.

Zhotovitelem je společnost Chládek a Tintěra, Pardubice a.s., která práce provádí za 79,89 mil. korun bez DPH. Dokončení celkové rekonstrukce mostu 32-001e na silnici I/32 u Choťánek na Nymbursku je stanoveno harmonogramem na konec letošního října, kdy bychom stavbu chtěli uvést do plného provozu.

Print Friendly, PDF & Email