U Choťánek na Nymbursku jsme právě dokončili demolici už druhé poloviny mostu na silnici I/32. Tu první jsme před měsícem zmodernizovali a převedli na ni dopravu.

Jde o most s evidenčním číslem 32-001e po kterém projede na deset tisíc vozidel denně, z toho 20% tvoří nákladní a kamionová doprava. Do původní konstrukce, která pocházela z roku 1990, zatékala vlivem nefunkční izolace voda a diagnostikou byly zjištěny vážné vady. Proto bylo rozhodnuto o celkové renovaci mostu.

Po zbourání staré konstrukce jeho druhé půlky se aktuálně pracuje na vybudování nové. V současné době dochází k betonáži stativ. V první půlce září pak začneme postupně osazovat nosnou konstrukci. Z toho důvodu bude také 8. a 9. září v nočních hodinách uzavřena silnice III/32812 mezi obcemi Choťánky a Libice nad Cidlinou, která vede pod mostem a dojde i k výluce na souběžné železniční trati spojující Nymburk s Kolínem.

Doprava je místem výstavby vedena po již opravené půlce mostu a to kyvadlově. Provoz je řízen světelnou signalizací.

Zhotovitelem je společnost Chládek a Tintěra, Pardubice a.s., která práce provádí za 79,89 mil. korun bez DPH. Dokončení celkové renovace mostu na I/32 u Choťánek na Nymbursku je stanoveno harmonogramem na konec října, kdy bychom stavbu chtěli uvést do plného provozu.

Print Friendly, PDF & Email