Práce na rekonstruovaném mostu s evidenčním číslem 32-001e na silnici I/32 u Choťánek na Nymbursku se tentokrát přesunuly do nočních hodin. Důvodem byla manipulace s těžkými a rozměrnými částmi konstrukce, které bylo nutné usadit.

Noční směnu absolvovala desítka pracovníků, kteří za pomocí těžké techniky, především jeřábu, ukládali části nosné konstrukce. Vše se dělo s vyloučením dopravy pod opravovaným mostem, a to jak silniční, tak i železniční. Za vlaky na trase Nymburk – Kolín tak v noci jezdila náhradní autobusová doprava a silnice mezi obcemi Choťánky a Libice nad Cidlinou, která vede souběžně s železniční tratí, byla rovněž pro veškerý provoz uzavřena.

Na úplné rekonstrukci mostu, po kterém denně projede na 5 tisíc vozidel, pracujeme už od dubna. Do toho původního, který pocházel z roku 1990, vlivem špatné izolace zatékala voda a postupně docházelo ke korozi jeho důležitých částí. Proto bylo rozhodnuto o kompletní výměně mostu za nový, jehož první polovinu jsme už dokončili a převedli na ni dopravu. Ta je vedena kyvadlově a řízena semafory.

Momentálně tedy budujeme druhou půlku mostu. Životnost nové stavby je přitom odhadována na 100 let.

Zhotovitelem je společnost Chládek a Tintěra, Pardubice a.s., která práce provádí za 79,89 mil. korun bez DPH. Dokončení celkové rekonstrukce mostu na silnici I/32 u Choťánek na Nymbursku je stanoveno harmonogramem na konec října, kdy bychom stavbu chtěli uvést do plného provozu.

Print Friendly, PDF & Email