Práce na výměně povrchu dálnice D11 mezi 26. až 36. kilometrem pokročily. Momentálně se nacházejí v druhé, závěrečné etapě.

V rámci I. etapy jsme vybourali stávající CB kryt v pomalém a odstavném jízdním pruhu. Následně došlo k recyklaci za studena a pokládce nových asfaltových vrstev. Dále jsme provedli obnovu povrchu na odpočívce Vrbová Lhota a dokončili výměnu svodidel a SOS hlásek.

Předmětem již druhé závěrečné etapy je výměna krytu vozovky na deseti kilometrech dálnice, tentokrát v levém – rychlém jízdním pruhu, ve směru na Hradec Králové. I zde starý cementobetonový povrch tedy odfrézujeme a vyměníme za asfaltobetonový, který je mnohem odolnější.

V místě prací platí dopravní omezení. Aktuálně je provoz ve směru na Hradec Králové veden dvěma provizorními jízdními pruhy v režimu 2+1/1.

Důvodem rozsáhlých oprav je fakt, že původní cementobetonový kryt z doby výstavby dálnice D11 překrytý mikrokobercem byl už na úplném konci své životnosti. Po téměř čtvrt století byl postižený celoplošným rozpadem nebo korozí. Proto bylo přikročeno k opravám.

Zhotovitelem je sdružení společností MI Roads a.s. a Doprastav a.s., které se zavázalo k provedení prací za 254 mil. korun bez DPH. Nově opravený úsek dálnice D11 chceme do plného provozu uvést v říjnu.

Print Friendly, PDF & Email