Další desítky kubíků betonu byly upotřebeny na rekonstrukci mostu v Doubravčanech na Kolínsku na silnici I/2. Tentokrát šlo o betonáž nosné konstrukce.

Po kompletní renovaci spodní části mostu teď přichází řada na jeho vrchní část. S dokončením bednění a umístěním ocelových výztuží byla provedena betonáž nosné konstrukce. Beton teď bude několik týdnů zrát a během toho projde zkouškami, které by měly potvrdit jeho požadovanou pevnost.

Jedná se o most s evidenčním číslem 2-006 přes Vavřinecký potok. Každý den po něm projede téměř 5 tisíc vozidel, z toho přibližně jednu pětinu tvoří nákladní auta a kamiony. Podle provedené diagnostiky a statického posudku byl původní most už na konci své životnosti. Navíc je tento úsek silnice I/2 zvažován jako trasa přepravy nadměrných nákladů a to znamená, že podle evropských pravidel musí být v takovém případě zatížitelnost mostu minimálně 300 tun. Proto bylo rozhodnuto o demolici starého mostu a výstavbě nového.

Veškerá doprava je místem výstavby vedena po mostním provizoriu a je řízena kyvadlově, semafory. Součástí této dočasné stavby je i lávka pro pěší.

Zhotovitelem je společnost VIAMONT Servis a.s., která provádí práce za 23,06 mil. korun bez DPH. Předpokládaný termín dokončení nového mostu na silnici I/2 v Doubravčanech je v prosinci, kdy bychom ho chtěli uvést do provozu.

Print Friendly, PDF & Email