Komplexní opravy dálnice D1 mezi 16. – 21. kilometrem jsou na svém konci. Už od této neděle by měli motoristé nově zrekonstruovaný úsek mezi EXIT Všechromy a EXIT Mirošovice projet bez omezení.

V rámci rozsáhlé akce, která započala loni na podzim, byla provedena úplná oprava vozovky v celém úseku v obou směrech, včetně sanací podkladů vozovek a mostů, oprava odvodnění a stavba nové protihlukové stěny, která před hlukem z dálnice ochrání bytovou zástavbu v obci Kunice. Na mimoúrovňové křižovatce Mirošovice byla provedena kompletní výměna veřejného osvětlení a došlo také na výměnu svodidel. Na závěr byla vozovka vybavena meteorologickými čidly, novými kamerami pro dohled na provoz a provedeno bylo také nové vodorovné a svislé dopravní značení.

Rozsah prací dokládá například fakt, že na rekonstrukci těchto cca pěti kilometrů vozovky, po které každý den projede na 70 tisíc vozidel, bylo použito na 60 tisíc tun asfaltových směsí.

Zhotovitelem je společnost EUROVIA CS, která provedla práce za 388,37 mil. Kč bez DPH. Počínaje touto nedělí 22. října 2023 v odpoledních hodinách máme v plánu celý renovovaný úsek dálnice D1 uvést do plného provozu. Na fotografie z postupu prací se můžete podívat níže.

Print Friendly, PDF & Email