Výměna protihlukové stěny u Drahelčic na dálnici D5 v km 4 – 5 směr Plzeň končí a s tím i dopravní omezení. Práce zabraly pouhý jeden měsíc a pár dní. Stavební operace za plného provozu byla zahájena 18. května.

Předmětem stavby byla demolice protihlukové stěny, která už přestávala odpovídat současné intenzitě dopravy o proměnné výšce 3,0 – 5,0 m, dále došlo k částečnému rozšíření krajnice tak, aby bylo možné osadit podkladové panely. Na těch byla postupně osazena nová, mobilní protihluková stěna o výšce 4,0 m, konkrétně na úseku za mostem ev. č. D5-006..1 a o výšce 6,0 m  na úseku před mostem ev. č. D5-006..1. Systém mobilní protihlukové stěny spočívá v použití uceleného systému betonových svodidel, ocelových sloupků a betonových pohltivých panelů. Celková délka nové bariéry proti hluku bude 556 metrů.

Nová protihluková stěna bude více reflektovat aktuální zatížení této oblasti hlukem z provozu na dálnici. Podle posledního sčítání dopravy projede těmito místy denně na 53 tis. vozidel, z toho cca 30% tvoří nákladní auta a kamiony.

Provoz na dálnici D5 byl omezily práce pouze částečně. Doprava byla místem stavby vedena v režimu 2+2 zúženými jízdními pruhy a rychlost snížena na 80 km/h maximálně. Už zítra v sobotu 22. června v ranních hodinách veškerá omezení končí. Děkujeme motoristické veřejnosti za trpělivost!

Zhotovitelem vybraným formou veřejné soutěže je společnost ALGON a.s., která protihlukovou stěnu u Drahelčic staví za 56,96 mil. Kč bez DPH. V galerii níže se můžete podívat na fotografie z akce.

 

 

Print Friendly, PDF & Email