Obnovou vodorovného dopravního značení vyvrcholila oprava jízdního pásu dálnice D11 směr Praha mezi Sadskou a Starým Vestcem. Příští měsíc se pustíme do opravy jízdního pásu v opačném směru, mezi Vrbovou Lhotou a Poděbrady.

Na opravě jízdního pásu dálnice D11 ve směru na Prahu délky 3 800 m jsme začali pracovat 22. března a stavební akci dokončili přesně podle harmonogramu. Aktuálně na místě odstraňujeme provizorní dopravní značení a od úterý 15. dubna obnovíme provoz v plném rozsahu.

Šlo o opravu jízdního pásu mezi km 25,4 – 21,6. Vozovka zde vykazovala příčné a podélné trhliny s rozpadem a propady, lokálně se objevovaly výtluky, místy snižovaly komfort jízdy vyjeté koleje. Provedena byla tedy oprava AB vozovky, oprava poškozených žlabů, oprava a pročištění příkopů a propustků. Upraveno bylo také okolí SOS hlásek. Zhotovitelem je společnost STRABAG SIS a.s., která se zavázala k provedení prací za 106,71 mil. Kč bez DPH.

Přibližně od poloviny května máme naplánovánu opravu jízdního pásu dálnice D11 v opačném směru, na Hradec Králové, mezi Vrbovou Lhotou a Poděbrady. Půjde o opravu jízdního pásu mezi km 36,7 – 40,2, tedy délky 3 500 m. Původní cementobetonový kryt překrytý mikrokobercem je postižen plošným rozpadem nebo korozí povrchu. Povrch je zde nerovný s lokálními výtluky. Vozovka vykazuje množství podélných i příčných trhlin a místy jsou znatelné vyjeté koleje.

Oprava tedy bude spočívat v odstranění stávající vozovky a nahrazení novými asfaltovými hutněnými vrstvami. Na všech větvích mimoúrovňové křižovatky Kluk bude provedena výměna asfaltových vrstev vozovky. Během prací bude doprava omezena pouze částečně, vedena 2/2 zúženými jízdními pruhy. Zhotovitelem je společnost Skanska a.s., která provede opravu za 110,93 mil. Kč bez DPH. Doba pro uvedení do provozu byla smluvena na 37 kalendářních dnů.

Print Friendly, PDF & Email