V sobotu 1.7. 2023 zahajujeme rozsáhlou opravu silnice I/34 mezi Jitkovem a Ždírcem nad Doubravou. Jedná se o cca 7,5 kilometru dlouhý úsek, který máme v plánu opravit do dvaceti týdnů s tím, že předpokládané ukončení prací je koncem října letošního roku.

Konkrétně budeme opravovat část mezi propustkem na Jitkovském potoce a okružní křižovatkou silnic I/34 a II/345 ve Ždírci nad Doubravou, včetně průtahů Novým Ranskem a částečně Ždírcem nad Doubravou. Vozovka tady aktuálně vykazuje značené opotřebení. Jsou v ní trhliny, výtluky, místy vyjeté koleje a olámané krajnice. Hlavní část prací se tedy soustředí na výměnu povrchu vozovky, dále pročistíme příkopy a zanesené propustky, opravíme nezpevněnou krajnici, doplníme svodidla, v plánu je nátěr zábradlí na mostech nebo osazení nového svislého dopravního značení.

Kvůli bezpečnosti silničního provozu bude tedy od soboty 1. července zcela uzavřena silnice I/34 od okružní křižovatky ve Ždírci nad Doubravou do Jitkova k mostu přes Jitkovský potok. Pro motoristy budou vyznačeny objízdné trasy.

Objízdná trasa pro vozidla nad 3,5t bude vedena po silnici II/345, II/344, II/345 a I/38 přes obce Ždírec nad Doubravou, Sobíňov, Chotěboř, Vilémov, Golčův Jeníkov, Kámen, Radostín, Havlíčkův Brod. Objízdná trasa pro vozidla do 3,5t bude vedena po silnici III/03424, III/3509, II/351 a II/345 přes obce Česká Bělá, Chotěboř, Sobíňov a Ždírec nad Doubravou. Všechny autobusy budou z Nového Ranska odkloněny na objízdnou trasu, a tedy nebudou jezdit přes zastávku Nové Ransko.

Zhotovitelem prací na silnici I/34 Jitkov – Ždírec nad Doubravou je uskupení společností MI Roads a.s. a BES s.r.o., které se zavázalo k provedení prací za 111,48 mil. korun bez DPH.

Print Friendly, PDF & Email