Na dálnici D1 ve směru na Prahu jsme zahájili opravu odpočívky v km 144,5 u Velkého Meziříčí. Stávající asfaltový povrch parkoviště pro osobní automobily, s předpokládaným stářím cca 30 let, vykazuje trhliny, propady a rozpad asfaltových vrstev. Z důvodu častého přejíždění těžkými nákladními vozidly jsou většinou ve špatném stavu taktéž silniční obruby.

Opravou za 4,23 mil. Kč bez DPH projde prostor pro odstavování osobních automobilů a příjezdovou cestu k němu, tedy ta část odpočívky za čerpací stanicí Shell a před prodejnou McDonalds, kde parkují a projíždějí pouze osobní vozidla (prostor před ČSPH je v pronájmu firmy Shell). Oprava vozovky v místě nájezdu nákladních automobilů a jejich parkování byla řešena v předchozích letech.

V průběhu opravy bude provedeno vyfrézování obrusné a ložné vrstvy vozovky a jejich nahrazení novými vrstvami z asfaltobetonu v celkové  tloušťce 120mm s provedením lokálních vysprávek odfrézovaného povrchu, kde to jeho stav bude vyžadovat. Dále budou vyměněny betonové silniční obruby na ostrůvcích na parkovišti pro osobní vozidla a obnoveno vodorovné dopravní značení ve stávajícím rozsahu.

Z důvodu probíhající opravy je odpočívka uzavřena a její opětovné uvedení do provozu se plánuje nejpozději 27.11.2022.

Print Friendly, PDF & Email