Předposlední březnový víkend dojde na dálnici D1 k omezení dopravy kvůli demolici nevyhovujícího nadjezdu na cca 126. km u Řehořova. Práce započnou v pátek 22. března a skončí v pondělí 25. března.

Jedná se o mostní objekt ev. č. DN1-161.1, který je situován nad dálnicí v km cca 126. Postaven byl v roce 1979 a primárně sloužil k přesunu zemědělských strojů z Řehořova na pole, na opačné straně dálnice. Na základě provedeného diagnostického průzkumu z roku 2022 je mostní objekt zařazen k demolici z důvodu zjištěného špatného stavu. Hodnoty zatížitelnosti jsou tak malé, že most není schopen v budoucnu přenášet zatížení současného silničního i zemědělského provozu.

Termín demolice byl stanoven na 22. – 25. března s tím, že práce započnou v pátek ve 21 hod. a skončí v pondělí ráno v 7 hod. Po většinu času bude provoz na dálnici D1 omezen pouze částečně a veden v režimu 1+1, tedy jedním pruhem ve směru na Prahu a jedním pruhem ve směru na Brno.

V noci ze soboty na neděli, konkrétně od soboty 21. hod. do neděle 9. hod. však bude provoz na dálnici v místě prací mezi EXIT 119 Velký Beranov a EXIT 134 Měřín zastaven úplně a k dispozici budou vyznačené objízdné trasy.

Objízdná trasa pro vozidla nad 3,5 t povede obousměrně mezi EXIT 119 Velký Beranov a EXIT 134 Měřín po silnici II/602 přes Řehořov s tím, že na dvou mostech na této trase, kvůli jejich nižší zatížitelnosti, bude kyvadlový provoz, řízený regulovčíky. Pro vozidla do 3,5 t bude objížďka mezi EXIT 119 Velký Beranov a EXIT 134 Měřín vedena rovněž obousměrně po silnicích II/353 a II/348 přes Zhoř, Stáj, Arnolec a Černou s tím, že v obci Arnolec se kvůli prudké a úzké zatáčce doprava rozdělí a směr Brno bude vedena k obci Jersín a odtud do Černé.

Prosíme o respektování přechodné úpravy provozu, na který zároveň budou dohlížet hlídky PČR. Děkujeme za trpělivost.

Print Friendly, PDF & Email