Do veřejného výběrové řízení na zhotovitele opravy povrchu 2 kilometry dlouhého úseku silnice I/23 u obce Vladislav na Třebíčsku jsme obdrželi 5 nabídek. Nejvýhodnější ekonomickou nabídku předložila společnost SILSTAP – silniční stavební práce s.r.o., která bude práci realizovat za 5,82 mil. Kč bez DPH. Opravou projde úsek za obcí ve směru na Náměšť nad Oslavou přibližně mezi křižovatkou se silnicí III/39015 a Novým rybníkem. Z důvodu poruchy obrusné vrstvy, jako je ztráta pojiva, trhliny a podobně, bude oprava řešena technologií pokládky dvouvrstvého mikrokoberce po předchozím vyfrézování obrusné vrstvy příslušné tloušťky.

Cílem opravy je prodloužení životnosti vozovky a zvýšení bezpečnosti provozu. Mikrokoberec totiž na povrchu vozovky vytváří tenkou souvislou živičnou vrstvu sloužící k její ochraně proti pronikání vody a k omezení vzniku a šíření poruch. Z hlediska bezpečnosti rovněž zlepšuje protismykové vlastnosti povrchu vozovky.

Opravu plánujeme realizovat postupně za provozu po polovinách vozovky s uzavřením jednoho jízdního pruhu a kyvadlově řízeným provozem světelnou signalizací. Opravovat bychom rádi začali koncem května nebo v průběhu  června, jakmile proto budou optimální podmínky, neboť z hlediska teplot je ideální rozmezí od +15°C do +25°C. 

 

Print Friendly, PDF & Email