Z důvodu pravidelné revizní kontroly bude o nadcházejícím víkendu pro veškerou dopravu uzavřen Jihlavský tunel na silnici I/38.

Uzavírka je stanovena od soboty 11. listopadu 8:00 hod. do neděle 12. listopadu 14:00 hod., kdy bude doprava ze silnice I/38 přesměrována na značené objízdné trasy po komunikacích města Jihlavy viz. mapa níže.

Ve směru na Znojmo bude trasa objížďky vedena ze silnice I/38 na ulici Vrchlického, U Cvičiště, Žižkova (silnice II/602) a zpět na I/38.

Ve směru k D1 a na Havlíčkův Brod povede objízdná trasa ze silnice I/38 na ulici Žižkova (II/602) a dále po ulicích U Cvičiště, Hamerníkova, na ulici Jiráskova (II/523) a zpět na I/38.

V průběhu soboty a neděle proběhne čištění vnitřního prostoru tunelu a následně kontrola jeho stavebně-technologických částí. Revizí projdou rozvodny NN, kabelové rozvody, zdroje nepřerušované dodávky elektrické energie, uzemňovací soustava, řídící, dopravní, kamerový a požární systém. Kontrola se zaměří i na elektronické zabezpečení tunelu, jeho osvětlení nebo také SOS hlásky.

Jednotubusový Jihlavský tunel měří více než 300 m, do provozu byl uveden v roce 2004 a každý den jim projede podle posledního sčítání dopravy přes 13 tisíc aut.

Print Friendly, PDF & Email