Po slavnostním zprovoznění začal jihovýchodní obchvat Havlíčkova Brodu plně sloužit motoristům. Práce na stavbě 4124 m dlouhé nové trase silnice I/38 pokračují dál.

Za denního světla, před devátou hodinou ranní, byly z nové komunikace odstraněny dopravní značky zakazující vjezd mimo vozidel stavby a na jihovýchodní obchvat vyrazili první motoristé. Střízlivé odhady hovoří o tom, že intenzita dopravy na této nové trase by měla být cca 8 tisíc vozidel denně s tím, že je postavená tak, aby snesla i vyšší zatížení.  Díky ní došlo k propojení silnice I/38 na severním okraji města se silnicí I/34 na východním okraji a tím pádem i k odvedení podstatné části tranzitní dopravy mimo střed Havlíčkova Brodu.

Zprovozněním jihovýchodního obchvatu se změnily i dopravní poměry ve městě a na příjezdech do něj. Doporučujeme proto bedlivě sledovat nové dopravní značení, které provoz upravuje. Upraveny budou v následujících dnech také například intervaly na semaforech.

Přestože byla nová komunikace zprovozněna, dokončovací práce kolem ní a pod ní, které na provoz nebudou mít vliv pokračují dál, a to až do konce května příštího roku. Mezi jinými se nadále bude pracovat na výsadbě zeleně nebo například na dláždění prostoru pod mosty.

Print Friendly, PDF & Email