Už v sobotu 26. srpna rozjíždíme plánovanou opravu silnice I/23 mezi Kralicemi nad Oslavou až po hranici Vysočiny s Jihomoravským krajem. V uplynulých dnech bylo rozhodnuto o objízdných trasách.

Naším cílem je v nadcházejících měsících vyměnit povrch na 5100 metrů dlouhém úseku. Diagnostikou bylo prokázáno, že vozovka zde vykazuje plošné vady, proto ji odfrézujeme do hloubky 100 mm a ve dvou vrstvách položíme nový asfaltový povrch. Rovněž dojde k úpravám krajnic a čistit budeme i příkopy a systém odvodnění.

Samotná rekonstrukce bude probíhat konkrétně mezi Kralicemi nad Oslavou, od křižovatky se silnicí III/02327 na Horní Lhotice, až po hranici Vysočiny s Jihomoravským krajem. Denně touto trasou projede podle posledního sčítání dopravy na 6 tisíc aut, z toho přibližně 18% tvoří kamiony.

Rekonstrukce je rozdělena na dva úseky. Zatímco ten větší od křižovatky se silnicí III/02327 v Kralicích nad Oslavou po křižovatku se silnicí III/3951 v Rapoticích bude pro dopravu zcela uzavřen, posledních cca 800 metrů vozovky už budeme opravovat vždy po polovinách a doprava v místě bude řízena kyvadlově, světelnou signalizací.

Za úplnou uzavírku byla zvolena objízdná trasa přes Náměšť nad Oslavou, dále po silnici II/399 přes Jinošov až po Velkou Bíteš. Zde mohou řidiči najet na D1 nebo mohou využít náhradní trasy z Velké Bíteše po silnici II/602 přes Domašov, Říčany, Ostrovačice a odtud pokračovat dál po trase I/23.

Zhotovitelem je společnost COLAS CZ, která se podpisem smlouvy zavázala provést práce za 46,04 mil. Kč. Předpokládané dokončení rekonstrukce silnice I/23 mezi Kralicemi nad Oslavou až po hranici krajů je v listopadu letošního roku.

Print Friendly, PDF & Email