Na silnici I/19 u Radňovic na Žďársku dokončujeme pokládku mikrokoberce a protismykové vrstvy. Cesta zde bude pro motoristy bezpečnější.

Po necelých dvou měsících intenzivních prací dokončujeme pokládku mikrokoberce a speciální protismykové vrstvy na hlavní trase mezi Žďárem nad Sázavou a Novým Městem na Moravě. Podle posledního sčítání dopravy tudy projede každý den více než 9 tisíc automobilů, z dvaceti procent jde o tranzitní kamionovou dopravu a z osmdesáti o osobní vozidla.

Naším cílem je pokládkou mikrokoberce ochránit vozovku před pronikáním vody, omezit vznik a šíření poruch na ní a prodloužit tak její životnost. Vedle toho položením protismykové vrstvy na více než 1,5 km dlouhém úseku chceme zajistit vyšší bezpečnost silničního provozu. Jde o místo s častým výskytem dopravních nehod. V posledních letech jsme zde kvůli tomu zavedli řadu opatření, kdy jsme například podél silnice umístili svislé dopravní značky upozorňující na nebezpečí smyku nebo s doporučenou rychlostí 50 km/h. Položení protismykové vrstvy u Radňovic je tak dalším krokem k zajištění vyšší bezpečnosti motoristů.

V těchto dnech dokončujeme u Radňovic vodorovné dopravní značení. Doprava je v místě prací vedena kyvadlově, semafory a rychlost je tady snížena na maximálně 50 km/h.

Zhotovitelem vybraným na základě veřejné zakázky menšího rozsahu je společnost SILSTAP – silniční stavební práce s.r.o., která se zavázala k provedení prací za 5,27 mil. Kč. Obnovit provoz v plném rozsahu na silnici I/19 u Radňovic máme v plánu v průběhu příštího týdne.

Print Friendly, PDF & Email