Oprava silnice I/23 mezi městysem Stará Říše a osadou Kasárna úspěšně pokračuje. V těchto dnech probíhají sanace a pokládka mechanicky zpevněného kameniva mezi Starou Říší a Markvarticemi.

Jde o první část plánované rekonstrukce, kterou hodláme završit do konce letních prázdnin. Navazovat na ní bude druhá, úsek silnice I/23 mezi obcí Markvartice a osadou Kasárna. Celkově jde o 2,5 kilometru vozovky, která vykazovala velké množství vad, proto ji vyměňujeme.

V plánu je tedy starou vozovku odfrézovat do hloubky 40 – 160 mm a položit nové asfaltové vrstvy. V některých místech, mimo obce, dojde ke sjednocení šířky vozovky. Současně budou upraveny krajnice do předepsaného sklonu 8%, pročištěny silniční příkopy a propustky.

Část silnice, kterou aktuálně opravujeme, je pro dopravu zcela uzavřena a na místě jsou vyznačeny objížďky. V tuto chvíli jde tedy o část mezi Starou Říší a Markvarticemi. Od pondělí 4.9 2023 se pak práce přesunou dál, mezi Markvartice a osadu Kasárna.

Zhotovitelem je společnost IMOS Brno a.s., která provádí rekonstrukci za 41 mil. korun bez DPH. Celý opravený kus silnice I/23 máme v plánu uvést do plného provozu v průběhu listopadu letošního roku.

Print Friendly, PDF & Email