Tento týden začínáme pracovat na mostu s evidenčním číslem 38-065C u Jihlavy – Antonínova Dolu, na silnici I/38. Jeho nosnost v následujícím měsíci zvedneme na 900 tun!

Momentálně probíhají terénní úpravy a veškerá činnost se soustřeďuje, a nadále bude soustřeďovat, pod samotným mostem. Čistíme koryto Pstružného potoka, který překlenuje, a na řadu přijde vyztužení mostu speciální konstrukcí, která zajistí navýšení jeho nosnosti na 900 tun.

Most u Antonínova Dolu na I/38 je pro jihlavský region velmi důležitý. Podle posledního sčítání po něm projede denně až 13 tisíc aut, včetně nákladní dopravy. V jeho blízkosti se také nachází řada firem zaměřených na průmysl a logistiku. Úpravy nosnosti mostu si navíc vyžádala plánovaná výstavba dalšího z bloků jaderné elektrárny v Dukovanech. Právě po tomto mostě se mají přepravovat formou nadměrného nákladu těžké komponenty.

Ačkoliv naše činnost dopravu nijak neovlivňuje, v místě probíhá výstavba připojovacího pruhu na I/38 přilehlou soukromou firmou a rychlost je tu snížena na maximálně 70 km/h.

Práce na mostě u Jihlavy – Antonínova Dolu chceme dokončit v půlce letních prázdnin. Provádí je firma Super-Krete Czech s.r.o. za 1,5 mil. korun bez DPH.

Print Friendly, PDF & Email