Už od pondělní 19. června, od brzkých ranních hodin, bude možné opět plně využívat EXIT 112 na dálnici D1 u Jihlavy. Práce na silnici I/38 pod dálnicí, ale budou pokračovat dál.

Do neděle 18. června skončí práce na silnici I/38 v úseku smrčinský nadjezd až křížení s dálnicí D1 ve směru od Jihlavy na Havlíčkův Brod. Oba souběžné jízdní pruhy už mají nový asfaltový povrch, budou se rušit provizorní žluté čáry a přenosné dopravní značení s tím, že se na opravený úsek převede veškerá doprava.

Práce se ovšem přesunou do protisměru. To znamená, že řidiče nadále čeká omezený průjezd po silnici I/38 u Jihlavy jedním jízdním pruhem v každém směru, rychlostí sníženou na maximálně 60 km/h.

Celková délka už druhým rokem opravovaného úseku je 5.600 metrů.  Kromě výměny asfaltového povrchu pracujeme také na opravě odvodnění, na zabezpečení svahů proti odpadávajícím kamenům a zemině na vozovku nebo opravě větví mimoúrovňových křižovatek.

Co do svého rozsahu jde o jednu z největších oprav na silnicích prvních tříd v Kraji Vysočina za poslední dva roky. Za 337,7 mil. Kč bez DPH ji provádí společnost STRABAG a.s. Práce jsou v letošním roce naplánovány do konce října.

Print Friendly, PDF & Email