Už na přelomu října a listopadu by se řidiči mohli projet po nově opravené silnici I/23 mezi Kralicemi nad Oslavou a hranicí Vysočiny s Jihomoravským krajem. Termín pro dokončení tak bude zkrácen o přibližně dva měsíce.

Jde o 5100 metrů cesty, která byla zakonzervována pouze mikrokobercem s tím, že ke konci jeho životnosti vozovku s četným množstvím vad celou vyměníme.

Na místě tedy v tuto chvíli dochází k odfrézování starých asfaltových vrstev a pokládce nových. Kromě toho opravujeme systém odvodnění, a nakonec celou zrekonstruovanou část silnice opatříme novým vodorovným dopravním značením.

Rekonstrukce je rozdělena na dva úseky. Zatímco ten větší, od křižovatky se silnicí III/02327 v Kralicích nad Oslavou až po křižovatku se silnicí III/3951 v Rapoticích, je pro dopravu uzavřen, posledních cca 800 metrů vozovky už budeme opravovat vždy po polovinách a provoz bude řízen kyvadlově, semafory.

Proti původnímu záměru se ovšem po dohodě se zhotovitelem povedlo podstatně zkrátit lhůtu pro provedení celkové opravy silnice, a to z cca 4 měsíců na pouhé dva. Tohle zkrácení umožňuje rozvržení prací do všech sedmi dnů v týdnu tedy i do víkendů.

Za úplnou uzavírku je vyznačena objížďka přes Náměšť nad Oslavou, dále po silnici II/399 přes Jinošov až po Velkou Bíteš. Zde mohou řidiči najet na D1 nebo mohou využít náhradní trasy z Velké Bíteše po silnici II/602 přes Domašov, Říčany, Ostrovačice a odtud pokračovat dál po trase I/23, což platí především pro vozidla s konstrukční rychlostí do 80 km/h.

Zhotovitelem je společnost COLAS CZ, která práce provádí za 46,04 mil. Kč bez DPH. Předpokládané dokončení rekonstrukce silnice I/23 mezi Kralicemi nad Oslavou až po hranici krajů je koncem října.

 

Print Friendly, PDF & Email