Rozsáhlá rekonstrukce silnice I/34 mezi Jitkovem a Ždírcem nad Doubravou je u konce. Dnes odpoledne se na zcela opravenou vozovku vrací provoz. 

Jde o cca 7,5 km dlouhou trasu, kterou každý den projede 5,5 tisíce vozidel, z toho přibližně jednu čtvrtinu tvoří nákladní auta a kamiony. Původní odhad hovořil o opravě na až 20 týdnů, reálně se práce povedlo dokončit o 2 týdny dříve.

Rekonstrukce silnice byla zahájena 1. července. Práce spočívaly především ve výměně vozovky, která vykazovala řadu vad, včetně výtluků, vyjetých kolejí a ulámaných krajnic. Zároveň byly pročištěny příkopy a propustky, opravena krajnice, doplněna svodidla, či natřeno zábradlí na mostech.

Kvůli zachování bezpečnosti silničního provozu byla opravovaná cesta pro dopravu uzavřena a pro motoristy k dispozici objízdná trasa přes Českou Bělou, Chotěboř a Sobíňov. To se už dnes odpoledne změní, a to hned poté, kdy bude na opravené komunikaci plně obnoven provoz. K tomu by mělo dojít nejpozději do 16:00 hod.

Zhotovitelem je sdružení společností MI Roads a.s. a BES s.r.o., které se zavázalo k provedení prací za 111,48 mil. korun bez DPH. Na některé z okamžiků akce se můžete podívat ve fotogalerii níže.

Print Friendly, PDF & Email