Do další fáze míří oprava silnice I/34 mezi Jitkovem a Ždírcem nad Doubravou. Půjde už o závěrečnou etapu rozsáhlé rekonstrukce přibližně 7,5 kilometru dlouhého úseku.

Už zítra bude dokončena další etapa oprav mezi Slavětínem a Novým Ranskem. Aktuálně zde probíhají dokončovací práce na propustcích, na krajnicích a montují se nová ocelová svodidla.

Od soboty 7. října začíná závěrečná třetí etapa. Půjde o posledních 866 metrů komunikace mezi Novým Ranskem a okružní křižovatkou ve Ždírci nad Doubravou, která bude opravena formou recyklace za studena.

Opravu silnice si vyžádal její stav. Vozovka mezi Jitkovem a Ždírcem n. D., po které denně projede více než 5500 vozidel, z toho téměř ve 30% jde o nákladní auta a kamiony, vykazovala značené opotřebení. Byly v ní trhliny, výtluky, a místy vyjeté koleje. Hlavní část prací se tedy soustřeďuje na výměnu povrchu vozovky, dále čistíme příkopy, opravujeme nezpevněnou krajnici a doplňujeme svodidla. Vedle toho také natíráme zábradlí na mostech nebo opravenou cestu osazujeme novým svislým dopravním značením.

V místě prací platí úplná uzavírka a doprava je vedena vyznačenou objízdnou trasou.

Zhotovitelem je sdružení společností MI Roads a.s. a BES s.r.o., které se zavázalo k provedení prací za 111,48 mil. korun bez DPH. Zcela opravenou silnici I/34 mezi Jitkovem a Ždírcem nad Doubravou máme v plánu uvést do plného provozu začátkem listopadu.

Print Friendly, PDF & Email