Nová protihluková stěna na severovýchodním obchvatu Havlíčkova Brodu je už téměř hotová. Předpokládaný termín jejího dokončení je poslední týden v červnu, což je o celý jeden měsíc dříve proti původnímu plánu.

Práce jsme zahájili loni v září. Podél silnice I/34, v úseku dlouhém 2700 metrů mezi ulicemi Masarykova a Žižkova, jsme zrekonstruovali starou protihlukovou stěnu a místy ji doplnili o novou. Zároveň jsme celkovou výšku protihlukové stěny navýšili, a kromě betonových dílů ji doplnili o průhledné části z tvrzeného plexiskla.

Protihlukovou stěnu na severovýchodním obchvatu Havlíčkova Brodu už pouze zbývá osadit dveřmi pro únikový východ a v jednom místě také novými vraty pro vjezd na soukromý pozemek.

Rekonstrukci staré a výstavbu nové protihlukové stěny si vyžádala akustická studie, která prokázala nadměrný hluk z dopravy v denních i nočních hodinách. Dotčeným úsekem projede podle posledního sčítání až 60 tisíc auta denně, včetně kamionové dopravy.

Celou protihlukovou stěnu, jejíž funkčnost je odhadována až na čtvrt století, teď máme v plánu předat do takzvaného „předčasného užívání“. To mimo jiné znamená, že stavba už ve větší míře nebude ovlivňovat provoz v oblasti. Zhotovitelem díla je společnost Skanska a.s., která protihlukovou stěnu na severovýchodním obchvatu Havlíčkova Brodu staví za 58,5 mil. korun bez DPH.

 

Print Friendly, PDF & Email