V průměru 16 přestupků každý den spáchali motoristé v letošním roce při průjezdu Jihlavským tunelem na silnici I/38. Vyplývá to z výsledků úsekového měření rychlosti.

Nejvyšší povolená rychlost v Jihlavském tunelu je 60 km/h. Dopravní značení před vjezdem do tunelu, které na tuto skutečnost upozorňuje, však některé nechává chladnými, nebo ho prostě přehlédnou. Letos bylo takových přestupků zaznamenáno k dnešnímu dni 5690, což je o 102 více než v loňském roce.

Nejhorším měsícem z tohoto pohledu byl červenec, kdy radary Jihlavského tunelu odhalily celkem 629 motoristů, kteří se svými vozidly překročili nejvyšší povolenou rychlost. Nejhorším dnem pak byla sobota 8. července, kdy bylo za 24 hodin zaznamenáno 37 přestupků. Naopak nejméně motoristé zhřešili v prosinci a to ve 237 případech. Pouze tři dny v tomto roce pak projížděli řidiči Jihlavským tunelem předpisově, kdy nespáchali jediný přestupek. Stalo se tak v pondělí 27. listopadu a v pátek 1. a v sobotu 2. prosince.

Jednotubusový Jihlavský tunel, který je součástí silnice I/38, je dlouhý 304 m, do provozu byl uveden v roce 2004 a každý den jim projede podle posledního sčítání dopravy téměř 13,5 tisíce vozidel, z toho cca 25 % tvoří nákladní doprava.

Print Friendly, PDF & Email