Zítra 12. března se vrací stavaři a technika na nejvýše položený modernizovaný úsek dálnice D1 mezi Humpolcem a Větrným Jeníkovem, kde se ještě bude pracovat na ý kilometrů dlouhém úseku mezi kilometry 91 a 98.

V průběhu pátku a nastávajícího víkendu bude probíhat změna dopravního značení. Tyto práce provoz na dálnici částečně omezí a po jejich ukončení budou auta jezdit v obou směrech dvěma provizorními jízdními pruhy, přičemž bude využita zpevněná krajnice a jízdní pruh pro pomalá vozidla. V úseku bude zároveň omezena rychlost.

Provoz v daném úseku je třeba přesunout do pravé části jízdních pásů, neboť budou probíhat dokončovací práce v středovém dělícím pásu. Tam je ještě nutné vybudovat 5 jeho přejezdů, provést kompletní výměnu středových svodidel nebo dokončit práce na systému SOS.

Práce zde potrvají přibližně do konce dubna. Poté bude realizováno pouze lokální omezení v blízkosti nadchodu pro zvěř přibližně na 95. kilometru. Budou uzavřeny zpevněné krajnice spolu s lokálním omezením rychlosti. V dalších měsících bude řidiče čekat už jen několik krátkodobých omezení potřebných pro dokončení veškerých prací. Půjde zejména o dokončení vodorovného dopravního značení a oplocení. Kompletně bude hotovo v červenci tohoto roku.

 

Print Friendly, PDF & Email