Na Vysočině za sebou máme první letošní větší sněžení, které přineslo několik centimetrů nového sněhu. Sjízdnost na dálnici D1 v kraji Vysočina v rámci zimní údržby zajišťuje ŘSD ČR přímo prostřednictvím SSÚD Bernartice a Velký Beranov. Technika při údržbě 93 km dlouhého úseku dálnice protínající Kraj Vysočina  najela za 24 hodin dne 6.1. 2563 kilometrů. Pro ošetření povrchu vozovky dálnice bylo použito celkem 187 tun soli a 60 746 litrů solanky NaCl a dálnici se tak podařilo udržet po celý den sjízdnou bez větších obtížích.

Zimní údržbu na silnicích I. tříd zajišťuje ŘSD ČR prostřednictvím Krajské správy a údržby silnic Vysočina. Ta se stará o sjízdnost celkem 427 kilometrů silnic I. tříd. V průběhu celého včerejšího dne najela technika při údržbě těchto komunikací přes 3000 kilometrů přičemž i necelých 100 km při pluhování  zejména v JV oblastech kraje. 29 km bylo najeto při použití inertního posypu. Pro ošetření komunikací silnic I. tříd bylo použito 208 tun soli, 10 tun inertního materiálu a 61 834 litrů solanky NaCl. Silnice se tak povedlo udržet převážně mokré místy se zbytky rozbředlého sněhu a sjízdné se zvýšenou opatrností.

Dnes teploty vzduchy ani v místech do 600 m.n.m nepřekročí 0°C a rovněž ve sledovaných úsecích je teplota vozovky pod 0°C. Vozovky jsou většinou mokré po předchozím chemickém ošetření. Očekává se ještě mírná intenzita sněžení s tím, že by mohlo napadnou 1-3cm nového sněhu. I nadále varujeme před možným namrzáním a tvorbou ledovky v některých úsecích.

Print Friendly, PDF & Email